AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2018-02-09
5 sposobów jak zminimalizować ryzyko zaginięcia bagażu!
Przygotowując się do podróży powinniśmy zaplanować i przewidzieć wiele aspektów, warto zadbać o to, aby nasza podróż przebiegła sprawnie i bezpiecznie. Czasami zdarza się, że po wylądowaniu nasz bagaż zaginął podczas podróży lotniczej. Sytuacja taka najczęściej jest od nas niezależna, jednak jest pięć sposobów, które pozwolą nam zminimalizować ryzyko zaginięcia bagażu, oto one:

1) Zainwestuj w nietypową walizkę
Częstym powodem zaginięcia bagażu jest to, że nasz bagaż został pomylony przez innego pasażera, który przez pomyłkę odjechał z naszą walizką. Warto więc podróżować z wyróżniającym się bagażem w nietypowym kolorze lub motywie graficznym. Unikaj najpopularniejszych kolorów czarnego, granatowego i czerwonego.

2) Podpisz swój bagaż
Niemal każda walizka podróżna posiada miejsce do zamieszczenia swoich danych kontaktowych, jeżeli nie warto za kilka złotych kupić zawieszkę na której zamieścimy swoje dane. Na wielu lotniskach możemy również otrzymać specjalną naklejkę. Taka metoda zabezpieczenia walizki, na pewno nie zaszkodzi, a może ułatwić kontakt pasażerowi który pomylił swój bagaż z naszym.
 
 
 
3) Usuwaj stare karty nadania bagażu
Kolekcjonowanie kart nadania bagażu na walizce, nie jest dobrym pomysłem, może wprowadzać w błąd obsługę lotniska i doprowadzić do sytuacji, że przez pomyłkę nasz bagaż zostanie nadany do innego miasta.

4) Nie czekaj na ostatnią chwilę z odbiorem bagażu
Wiele osób zaraz po wyjściu z pokładu samolotu kieruje się jeszcze do sklepu, restauracji lub toalety. Odbiór bagażu często odkładany jest na później z myślą, że bagaże nie pojawią się na taśmie tak szybko. Na wielu lotniskach na monitorach możemy sprawdzić o której godzinie będą wydawane nasze bagaże, godzina ta jest jednak orientacyjna, dlatego warto „kręcić się” w pobliżu punktu odbioru, aby jak najszybciej odebrać swoją walizkę.  
 
5) Sprawdź naklejkę na bagażu
Poproś o sprawdzenie naklejki na swoim bagażu, którą pracownik linii lotniczych przyczepia do Twojej walizki. Każdy jest tylko człowiekiem i pomyłki zdarzają się wszystkim, pracownicy lotnisk pracują pod dużą presją czasu, dlatego może przytrafić się pomyłka w konsekwencji której nasza walizka wyląduje w innym miejscu niż my.