AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2019-11-25
Darmowe atrakcje Budapesztu i Dublina!
Tym razem przygotowaliśmy dla Was ciekawe, a przede wszystkim darmowe rozwiązania na zwiedzanie w Budapeszcie i Dublinie. Sprawdźcie, co w tych miastach możecie zobaczyć za darmo!
 
Spacerem po Budapeszcie

  • Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO Zamek Królewski jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Budapeszcie. Do końca nie jest wiadome, kiedy pojawiała się pierwsza siedziba w kompleksie, ale najbardziej prawdopodobnym jest wiek XIV. Część kompleksu zwiedzicie za darmo.
  • Największy kościół w Budapeszcie już z daleka przyciąga turystów ogromną kopułą. W Bazylice św. Stefana znajdują się wyjątkowe dzieła sztuki sakralnej, witraże, a nawet zmumifikowana prawa dłoń św. Stefana, założyciela Węgier. Wejście do Bazyliki jest darmowe.
  • W Budapeszcie funkcjonuje również Free Walking Tours, czyli darmowe zwiedzanie z przewodnikami. Wycieczki ruszają kilka razy dziennie, a na większość nie musicie nawet dokonywać rezerwacji. Dzięki przewodnikowi poznacie historie i tajemnice miasta, a zobaczycie m.in. Plac Bohaterów, sztukę uliczną i miejską czy dzielnicę żydowską.
  • Wzgórze János-hegy to najwyższy punkt widokowy w Budapeszcie (527 m n.p.m.), z którego rozciąga się panorama całe miasto! Widoki zapierają dech w piersiach. Warto się wybrać w to miejsce również ze względu na to, że znajduje się tam Wieża Elżbiety. To wieża widokowa, z której rozpościera się widok na całą okolicę i miasto.
  • Jeśli wybierzecie się do Budapesztu między 1 maja a 31 października, to będziecie mogli udać się na wyspę Małgorzaty, gdzie znajduje się wyjątkowa fontanna muzyczna. Niezwykły widok gwarantują, chociażby strumienie wody wyrzucane w rytm najpopularniejszych utworów muzycznych. Oprócz ogrodu na wyspie znajduje się jeszcze ogród japoński oraz centrum sportowe na otwartym powietrzu.

Będąc w Budapeszcie, za darmo zwiedzicie jeszcze m.in. Plac Bohaterów, Wzgórze Gellerta czy Most Łańcuchowy.
 
Do Budapesztu z Berlina dolecicie w bardzo atrakcyjnych cenach zaczynających się już od 87zł! Natomiast z Poznania okazyjne ceny za bezpośrednie loty to koszt 165zł.

 
 
Niezwykłe miejsca Dublina!

  • Będąc w Dublinie zwiedzanie dobrze rozpocząć od Muzeum Narodowego, w którym znajdują się aż trzy oddziały: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Historii Naturalnej oraz Muzeum Sztuk dekoracyjnych. W Muzeum Archeologicznym na gości czeka ponad dwa miliony eksponatów znalezionych na terenie Irlandii. W Muzeum Sztuk Dekoracyjnych zobaczycie wiele rozmaitych przedmiotów, począwszy od wyrobów szkła przez meble aż po broń! W Muzeum Historii Naturalnej znajdują się wystawy ekspozycji o ewolucji czy faunie irlandzkiej.
  • Niezwykłym miejscem na mapie Irlandii jest Chester Beatty Library. Biblioteka powstała w 1950 i gromadzi liczne zbiory. W kolekcji znajdują się dzieła literackie z Azji, Afryki oraz Europy. Najstarsze eksponaty sięgają roku 2700 p.n.e.! Darmowe wejście od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00, w sobotę od 11:00 do 17:00 oraz w niedzielę od 13:00 do 17:00.
  • Phoenix Park to największy park miejski w Europie otoczony murem! W parku znajduje się ciekawa wystawa dotycząca historii tego miejsca. Dzięki postawionemu ogrodzeniu od miejskiego zgiełku można w spokoju wyciszyć się wśród rozmaitej flory. Ciekawostką jest fakt, że na terenie parku znajduje się również rezydencja prezydenta Irlandii.
  • Jeśli lubicie podziwiać florę, to idealnym miejscem dla Was będzie Narodowy Ogród Botaniczny. Znajduje się w nim ponad 17 tysięcy gatunków roślin. Na terenie ogrodu znajduje się m.in. Palmiarnia czy Rozarium.
  • Science Gallery znajduje się na terenie uczelni Trinity. Będąc w tym miejscu, czeka Was spotkanie z połączeniem sztuki z nauką. Ciekawym jest, że wystawy nie są stałe i co jakiś czas ulegają zmianie, dzięki czemu miejsce nie jest monotonne. To miejsce możecie odwiedzić od wtorku do piątku w godzinach 11:00-18:00 oraz w soboty i niedzielę od 12:00 do 18:00.
W Dublinie możecie również skorzystać z Free Walking Tour, czyli darmowej wycieczki z przewodnikiem.
 
Do Dublina dolecicie bezpośrednio ze wszystkich lotnisk, na które oferujemy transfery. Ze Szczecina loty znajdziecie od 162zł, z Poznania od 175zł, a z Berlina od 173zł.
 
 
 
 
pastingJeżeli jesteście ciekawi, jakie muzea zwiedzicie za darmo w Londynie i Paryżu to zajrzyjcie tutaj, a darmowe atrakcje w Madrycie i Rzymie znajdziecie tutaj.