AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2019-09-24
Darmowe atrakcje w Madrycie i Rzymie!
Wybierasz się na urlop do Madrytu lub Rzymu? Zastanawiasz się, czy atrakcje w tych miastach pochłoną cały Twój budżet? Przedstawiamy Ci kilka atrakcji, które zwiedzisz zupełnie za darmo!


Wybierz się do Madrytu
 • Najciekawszych i najważniejszych rzeczy o monetach i banknotach możecie dowiedzieć się, odwiedzając Muzeum Mennicy Królewskiej. Jest to jedno z najważniejszych muzeów na świecie tego rodzaju. Muzeum oferuje darmowe wejście od wtorku do piątku w godzinach 10:00-17:30 oraz w sobotę, niedzielę i święta od 10:00 do 14:00.
 • Otwarte w 1929 r. Muzeum Historii Madrytu dzieli się na trzy sekcje, w których możecie zobaczyć Madryt z podziałem na: XVI-XVIII w., XVIII – do wojny o niepodległość oraz sekcję obejmującą wiek XIX do I wojny światowej. Za darmo do muzeum wejdziecie od wtorku do niedzieli w godzinach 10:00-20:00.
 • Museo del Prado to punkt obowiązkowy dla zwiedzających stolicę Hiszpanii. Jest jednym z największym muzeów na świecie. W zbiorach Muzeum Prodo znajdują się dzieła artystów tj. Rubens, Rafael Santi czy Goya. Muzeum oferuje bezpłatny wstęp od poniedziałku do soboty w godzinach 18:00-20:00 oraz w niedziele i święta od 17:00 do 19:00.
 • W Muzeum Morskim znajdziecie liczne pamiątki związane z podróżami morskimi i rozwojem marynarki. Do najciekawszych eksponatów muzeum należą relacje z podróży Krzysztofa Kolumba czy mapa de Juan de la Cosa. Muzeum zwiedzicie od wtorku do niedzieli w godzinach od 10:00 do 19:00.
 • W Muzeum Taurino, czyli muzeum walk z bykami poznacie tradycje i obyczaje związane z tym sportem. Dowiecie się również, dlaczego Hiszpanie tak kochają te zawody. Darmowy wstęp oferowany jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30-14:30 oraz w niedziele i święta od 10:00 do 13:00.
 • Jeśli interesujecie się geologią i paleontologią, to bezpłatnie zwiedzicie Muzeum Mineralogiczne (Museo Geominero). W kolekcji znajdują się ciekawe okazy skał, minerałów, kryształów, a nawet meteorytów, które prezentują historię Ziemi z różnych okresów. Wstęp wolny od poniedziałku do niedzieli w godzinach 09:00-14:00.
 • Pałac Królewski jest oficjalną rezydencją króla Hiszpanii, chociaż dziś pełni funkcję jedynie reprezentacyjną. W pałacu znajduje się wiele komnat, sal, a nawet zbrojownia. Wstęp darmowy jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16:00-18:00 (październik-marzec) oraz od 18:00-20:00 (kwiecień-wrzesień)
 • Świątynia Debod to starożytna egipska świątynia z II wieku p.n.e. podarowana Hiszpanii przez Egipt. W świątyni znajduje się wiele sal, jednak za najważniejszą uważa się kaplicę zdobioną reliefami. Wstęp jest bezpłatny.
 
 

W zależności od dni tygodnia i godzin bezpłatnie zwiedzicie również takie miejsca jak: Pustelnia św. Antoniego, Królewska Akademia Sztuk Pięknych czy Muzeum Reina Sofia.

Do Madrytu dolecicie bezpośrednio z lotniska w Berlinie, na które oferujemy transfery. Z Berlina bilety kosztują już od 233 zł.Zakochaj się w Rzymie!

 • Za darmo możecie zwiedzić świątynie z czasów Starożytnego Rzymu - Panteon. Jest jedną z najlepiej zachowanych budowli z tamtych czasów. Panteon zwiedzicie codziennie od godziny 9:00 do 18:00.
 • Będąc w Rzymie, punktem obowiązkowym jest Watykan i oczywiście Bazylika św. Piotra. Jest drugim co do wielkości kościołem na świecie i najważniejszym miejscem dla kościoła katolickiego. Bezpłatnie zobaczycie wnętrze świątyni oraz groty, gdzie znajdują się groby papieży. Za wejście na kopułę oraz do skarbca pobierana jest dodatkowa opłata. Katedra otwarta jest codziennie od 7:00 do 18:00 (w zimie) i 19:00 (w lecie).
 • Jeśli chcielibyście zobaczyć dzieła sztuki związane z Napoleonem Bonaparte, to możecie odwiedzić Museo Napoleonico. Muzeum oferuje darmowy wstęp od wtorku do niedzieli od 10:00 do 18:00.
 • Jeden z symboli miasta to zdecydowanie Koloseum. Darmowe wejście do środka jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, niestety za wejście do środka w pozostałe dni należy zapłacić, ale za spacer dookoła i podziwianie widoków jest zupełnie darmowe. W Koloseum odbywały się słynne walki gladiatorów czy ostatnie igrzyska.
 • Jeśli będziecie w Rzymie w ostatnią niedzielę miesiąca, to za darmo możecie zwiedzić Muzea Watykańskie. Są to muzea, w których znajdują się kolekcje dzieł sztuki gromadzone przez poszczególnych papieży.
 • Historyczne Muzeum Wyzwolenia mieści się w budynku dawnego więzienia. W Muzeum możecie odtworzyć przebieg okresu niemieckiej okupacji Rzymu podczas II wojny światowej. Znajdują się tam również eksponaty związane z wyzwoleniem miasta w czerwcu 1944 r. Godziny otwarcia: od wtorku do piątku od 09:30 do 12:30, w czwartek i piątek od 15:30 do 19:30

Prócz przedstawionych powyżej miejsc za darmo zwiedzicie również: Bazylikę Św. Klemensa, Fontannę di Trevi, Schody Hiszpańskie, Rzymskie ogrody czy Bazylikę Matki Bożej Większej.

Za bezpośredni lot do Rzymu z Poznania zapłacicie 500 zł, z Berlina już od 173zł!
 
 
 
 
Jeżeli jesteście ciekawi, jakie muzea zwiedzicie za darmo w Londynie i Paryżu to zajrzyjcie tutaj.