AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2019-06-18
Podróżuj bezpośrednio do Azji Wschodniej!
Marzysz o poznaniu kultury Azji? W ofercie berlińskich lotnisk dostępne są połączenia bezpośrednie do Singapuru, Ułan Bator czy Pekinu. Loty do innych miast tj. Szanghaj, Bangkok, Hongkong czy Ho Chi Minh dostępne są z 1 przesiadką. Sprawdź w jakich cenach dolecisz na miejsce i jakie atrakcje będą czekały na Ciebie na miejscu!

Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy również zadania, które powinieneś wykonać przed podróżą (o których pisaliśmy w poprzednim artykule) w pigułce.

• Singapur to miasto-państwo położone w południowo-wschodniej Azji. Inaczej nazywany Miastem Lwa. Jest określany jako „Azja w pigułce”, ze względu na to, że przeplatają się tu kultury Indii, Chin, Malezji czy kultura muzułmańska.
 
Co warto zobaczyć w Singapurze?
 
- Sri Veeramakalimaman, jedną z najstarszych świątyń hinduskich, poświęconej bogini Kali.
- Kampong Glam, czyli dzielnice na której znajdziemy wspaniały Meczet Sułtana czy deptak Buddorah.
- Określany wizytówką Singapuru - Marina Bay Sands, czyli hotel ze statkiem na dachu (na którym znajduje się najwyżej położony basen na świecie, niestety przeznaczony tylko dla gości hotelowych).
- Gardens by the Bay, czyli rozległe ogrody z „super-drzewami”.
- Chinatown dla chcących kupić pamiątki.
 
To tylko kropla w morzu atrakcji, które może zaoferować nam Singapur. Jeśli zdecydujecie się na podróż, możecie rozpocząć ją z berlińskiego lotniska Tegel. Lot bezpośredni oferują linie SCOOT już od 1887 zł.
 
 
 
 

• Kolejnym miastem do którego dolecicie bezpośrednio jest Ułan Bator. Loty oferuje linia MIAT, a za lot w obie strony należy liczyć koło 3000 zł.
 
Co warto zobaczyć?
- Plac i pomnik Czingis Chana to główna atrakcja od której właściwie rozpoczyna się turystyczne zwiedzanie miasta.
- Gandan, czyli kompleks klasztorny pełniący funkcję ośrodka religijnego.
- Zimowy Pałac Bogd Chana, czyli trochę muzeum, trochę galeria.
- Muzeum Sztuki Dzanabadzara, które należy odwiedzić by poznać historię, sztukę i zwyczaje Mongołów.

 

• Pekin to stolica Chińskiej Republiki Ludowej.

Większość miejsc zapewne widzieliście na zdjęciach lub obiła wam się o uszy, ale na żywo robią ogromne wrażenie. Warto pójść na spacer po Placu Niebiańskiego Spokoju, czyli największym na świecie publicznym placu, na którym znajdują się ciekawe obiekty tj. mauzoleum Mao czy pomnik Bohaterów Ludu. Na Zakazane Miasto dobrze jest poświęcić przynajmniej pół dnia. To jeden z najpiękniejszych i najlepiej zachowanych kompleksów z typową chińską architekturą z czasów cesarskich. Ważnym punktem będzie Świątynia Niebios, w której niegdyś cesarz odprawiał rytuały ku czci bogów. Do Pekinu dolecicie z Berlin – Tegel. Bezpośrednie połączenia oferuje Hainan Airlines. Ceny biletów wynoszą około 1950 zł.

 


Jeśli zdecydujesz się na podróż do Azji, pamiętaj o zadaniach, które powinieneś wykonać przed wyjazdem:
o Wybór optymalnego terminu - Sprawdź jakie warunki klimatyczne panują w poszczególnych miesiącach w interesujących Cię krajach. Przyda Ci się to przy pakowaniu bagażu oraz podczas zwiedzania. Przykładowo najlepszym terminem na eksplorację Tajlandii są miesiące od listopada do marca, kiedy jest niskie ryzyko deszczu i jest chłodno (gdzie „chłodno” oznacza temp. średnią 30 stopni).
• Wizyta u lekarza medycyny tropikalnej, szczepienia, założenie żółtej książeczki szczepień – listę szczepień zalecanych i koniecznych sprawdzisz na stronie MSZ oraz lub Wojskowego Instytutu Medycyny.
• Zakup ubezpieczenia podróży;
• Ogólne badania zdrowia;
• Jeśli zachodzi taka potrzeba, wyrobienie międzynarodowego prawa jazdy;
• Weryfikacja ważności kart kredytowych/debetowych, koszty prowizji, ewentualnie założenie konta walutowego i zgłoszenie do banku wyjazd do krajów obcych;
• Formalności związane z wizami (- do Tajlandii wiza nie jest wymagana, jeśli pobyt jest do 30 dni (15 dni przy wjeździe przez ląd); - do Singapuru wiza nie jest wymaga, dla pobytu do 90 dni od daty wjazdu; - do Wietnamu potrzebna jest wiza. Na pobyt do 30 dni od daty wjazdu jej koszt to około 300zł.
Sprawdź datę ważności Twojego paszportu. Na teren niektórych krajów nie wjedziesz, jeżeli data ważności Twojego paszportu upływa w przeciągu, np: 6 miesięcy.

• Przygotowanie planu trasy;
• Przygotowanie niezbędnych danych teleadresowych: telefony alarmowe obowiązujące w danym kraju; kontakt do ambasad i konsulatów Polski za granicą;

Kiedy dopniesz już wszystkich formalności, pamiętaj, aby zostawić swojej rodzinie lub znajomym informacje o swojej podróży – numerach lotu, planowanych miejscach pobytu. Jak każdy dalszy wyjazd, warto zgłosić go do MZS, które w razie potrzeby będzie mogło udzielić Ci niezbędnej pomocy.