AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2019-03-15
7 kierunków na wielkanocnego lub majowego CityBreaka!
Coraz więcej osób decyduje się na wiosenny CityBreak właśnie w wielkanocny weekend, który w tym roku można nawet przedłużyć do majówki. W wielu ciekawych miejscach nie ma wtedy jeszcze tłumu turystów, a pogoda sprzyja zwiedzaniu. Wybraliśmy dla Was kilka kierunków z Berlina, które warto rozważyć na wiosenny wypad!

W tym roku święta wielkanocne to wyjątkowo dobry termin na pierwszy wiosenny CityBreak. W drugiej połowie kwietnia zazwyczaj pogoda jest idealna na odpoczynek i zwiedzanie – nie jest zbyt gorąco, a dodatkowo w najciekawszych miejscach jest o wiele mniej zwiedzających niż w letnie wakacje. Co więcej, wyjazd przedłożony o kilka dni, można w tym roku połączyć z długim majowym weekendem. Nie ma więc lepszej okazji, by już teraz zaplanować wyjazd i zabukować bilety. Przygotowaliśmy dla Was kilka podpowiedzi, jakie niebanalne miejsca warto wziąć pod uwagę planując podróż z berlińskich lotnisk.


Baku - Azerbejdżan
Z lotniska Tegel aż 2 razy w tygodniu dolecicie do stolicy Azerbejdżanu – Baku, miasta łączącego kraje Wschodu i Zachodu. Spotkacie w nim śladu kultury perskiej i wkraczającej nowoczesności. Zaledwie 25 km na północ od Baku, czeka na Was spektakl natury, który wprawia turystów w zadziwienie. Płomienie wzbijają się na wysokość trzech metrów na Yanar Dag (w dosłownym tłumaczeniu: płonąca góra). Ogień pali się tam od czasów starożytnych. Zjawisko to znajduje wyjaśnienie w leżących pod ziemią zasobach gazu ziemnego. Szczególnie imponujący jest widok Yanar Dach po zapadnięciu ciemności.
 

Tbilisi - Gruzja
Do stolicy Gruzji z lotniska Berlin Schönefeld linii lataja trzy razu w tygodniu. Co warto tam zobaczyć? M.in. możecie wykąpać się tam w słynnych łaźniach siarkowych, odwiedzić park rozrywki Mtazminda lub odwiedzić liczne kościoły z cennymi ikonami. W trakcie zwiedzania koniecznie przerwa na dania kuchni gruzińskiej, w tym słynne chaczapuri – gorący placek z serem, który w Tbilisi można kupić praktycznie w każdym miejscu.


Santander – Hiszpania
To miejsce to propozycja dla miłośników turystyki pieszej. Z Santander dzieli Was rzut beretem od gór Picos, jednego z najpiękniejszych regionów do wędrówek górskich w Hiszpanii. Liczne punkty widokowe, w których ze szczytów można podziwiać fantastyczne widoki na zielone wybrzeże Morza Kantabryjskiego, wąwozy i skalne formacje. W miejscowości czekają też na Was piękne piaszczyste plaże oferujące optymalne warunki do wypoczynku nad brzegiem Morza Kantabryjskiego, a także surfingu. Do Santander dolecicie z lotniska Berlin Schonefeld w każdy wtorek i sobotę liniami Ryanair.
 

Brno – Czechy
Z Berlina (SXF) do Brna w początkiem letniego rozkładu linii Ryanair loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu we wtorki i soboty, a bilety można kupić już za 7,99 euro! Drugie największe miasto Czech, największe miasto Moraw słynie z barwnego nocnego życia i bogactwa kulturalnego. Uznawane jest też za mekkę miłośników kultury w stylu Bauhaus.

Lwów – Ukraina
Mówi się o nim Mały Wiedeń i często określany jest nieodkrytym klejnotem Europy. Bogata historia i liczni zdobywcy, w tym panujacy prawie 150 lat Habsburgowie wprowadzili do miasta wiedeński styl widoczny w architekturze i żywej kulkturze kawiarni. Doskonale zachowana Starówka Lwowa kryje skarby, które łączą gotyk z renesansem, barokiem i secesją.

Sete – Francja
Portowe miasto Sete znajduje się 30 kilometrów od francuskiego portu lotniczego Montpellier, do którego latają linie lotnicze easyJet w każdy wtorek i sobotę z lotniska Tegel. W Sete znajduje się najważniejszy port rybacki francuskiego wybrzeża Morza Śródziemnego, dlatego destynacja jest świetnym pomysłem dla smakoszy ryb, a także hodowanych w pobliżu ostryg. Samo Montpellier jest czarującą śródziemnomorską metropolią, łączącą relaksujący styl życia z bogatą ofertą artystyczną i kulturalną. Warto przypatrzeć się uważnie tramwajom w Montpellier, których design jest autorstwa znanych projektantów. Przykładowo linia 3 sygnowana jest marką Christian Lacroix.

Nowe kierunki – Zadar i wyspa Kos
Od 2 kwietnia z lotniska Tegel będzie można dotrzeć do dwóch zupełnie nowych miejsc – chorwackiego Zadaru i greckiej wyspy Kos. Do pierwszego można będzie polecieć we wtorki i soboty, do drugiego w poniedziałki. Oba są propozycją dla osób spragnionych ciepła i słońca. Leżący nad Adriatykiem Zadar oferuje odpoczynek na plażach, jak i coś dla miłośników spacerów czy też wielbicieli nocnego życia, którzy ciepłe letnie noce mogą spędzić w rozlicznych restauracjach i barach.
Na słoneczną wyspę Kos będzie można polecieć od 2 maja. Loty do greckiego miasta portowego będą odbywać się w poniedziałki, środy i soboty. Podróżujący cenią w tym miejscu przede wszystkim świetne jedzenie w wielu małych tawernach, a osoby zainteresowane historią z chęcią udadzą się na zwiedzanie Zamku Neratzia i innych antycznych ruin. Leżąca na Morzu Egejskim wyspa Kos oferuje spragnionym słońca optymalne warunki do wypoczynku i wspaniałe piaszczyste plaże.