AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2018-05-18
Dla smakoszy! 5 eventów w Berlinie o których nie miałeś pojęcia!
Dla smakoszy! 5 eventów w Berlinie o których nie miałeś pojęcia!
 
Berlin to idealne miasto dla łakomczuchów i smakoszy. Znajdziecie tu niemal wszystko, kuchnie całego świata, w każdej odmianie i na każdą kieszeń. W Berlinie można wyselekcjonować dzielnice lub obszary, które skupiają restauracje i bary z konkretnego rejonu świata, tworzą się niejako „enklawy” gastronomiczne, które pozwalają spróbować przeróżnych potraw z danego regionu. Na Kreuzbergu dominują restauracje z kuchnią bliskiego wschodu, na Wilmersdorf spróbujecie doskonałej kuchni tajskiej, czy koreańskiej, a najwięcej lokali serwującej lokalne potrawy znajdziecie na Charlottenburg.
 
Gastronomiczny Berlin to jednak nie tylko restauracje, to również ciekawe eventy odwiedzane przez tysiące łakomczuchów! Przedtawimy Wam 5 z nich, które już wkrótce będziecie mogli odwiedzić.

1) ThaiPark
To cykliczne wydarzenie, które swoją formułą przypomina odbywające się w Szczecinie „Śniadania przy Błoniach”. W parku regularnie spotykają się mieszkający w stolicy Tajowie, którzy rozkładają się z przenośnymi kuchenkami i stolikami przy których przygotowują tradycyjne potrawy kuchni tajskiej. To prawdziwy raj dla miłośników kuchni azjatyckiej!
Więcej informacji: http://szczecinberlin.pl/thai-park-czyli-mala-tajlandia-w-sercu-berlina/
Gdzie: Preussen Park w dzielnicy Wilmersdorf
Kiedy: Najczęściej w weekendy, frekwencja wystawców uzależniona jest od pogody.
Ceny: od 1 Euro
 
2) Berliner Grill & BBQ Festival 2018
Cykliczne wydarzenie, które gromadzi miłośników potraw pieczonych na rozgrzanych węglach. Podczas trzydniowej imprezy możesz spróbować najbardziej oryginalnych potraw z grilla, ale również tych klasycznych przygotowanych przez mistrzów grillowania. Wstęp na imprezę kosztuje 3 euro, w cenę nie są wliczone potrawy i napoje, które można zakupić na miejscu.
Zobacz jak było w poprzednich latach: https://youtu.be/FDWXjZipuOA
 
Gdzie: Wartenberger Hof, Berlin, ul. Woldegkerstrasse
Kiedy: 1-3.06.2018 r.
Cena: bilet jednodniowy – 3 Euro
 
 
3) Berlin Seafood Festival
Czwarta edycja berlińskiego festiwalu owoców morza, z każdym rokiem ciesząca się coraz większą popularnością. Berlin co prawda od morza oddalony jest o ok 100 km, jednak w restauracjach rozsianych po całym mieście pracują znakomici kucharze, którzy z krewetek czy przegrzebków potrafią przygotować fantastyczne potrawy.
Gdzie: Berlin, Revaler Str. 99
Kiedy: 26-27.05.2018 r.
Cena: bezpłatne wejście

4) African Food Festival Berlin

Prawdziwy hit wśród gastronomicznych eventów w Berlinie, czwarta edycja kuchni afrykańskiej okraszona dużą dawką muzyki z tego regionu świata. Jeżeli ktoś nie miał nigdy okazji spróbowania kuchni afrykańskiej musi to koniecznie zmienić, potrawy pełne różnorodnych smaków, cudownych kolorów i "odrobiną" magii tak typową dla Afryki. 
 
Zobacz jak było na poprzedniej edycji: https://www.facebook.com/africanfoodfestivalberlin/videos/962157250599429/
 
Gdzie: Alt-Stralau 1, 10245 Berlin
Kiedy: 9-10.06.2018
Cena: 3 euro bilet wstępu, dodatkowe imprezy (np. afterparty) 10 Euro
 

5) Street Food auf Achse
To jedna z naszych ulubionych miejscówek, zlokalizowana na terenie popularnego Kulturbrauerei. Obowiązkowy punkt dla fanów food trucków. Street Food auf Achse gromadzi food trucki z różnorodną kuchnią z całego świata spróbujecie tam takich kuchni jak: koreańska, meksykańska, argentyńska czy japońska. W weekendy często są organizowane dni tematyczne, a informacje na ten temat znajdziecie na profilu: https://www.facebook.com/streetfoodaufachse/
 
Gdzie: KulturBrauerei, Berlin
Cena: wejście bezpłatne