AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2020-05-11
Linie lotnicze wznawiają loty!
Ruch lotniczy na świecie został na pewien czas prawie całkowicie zawieszony, teraz po 2 miesiącach przerwy, linie lotnicze stopniowo wznawiają połączenia. Na pełną siatkę połączeń przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Sprawdziliśmy jak wygląda obecnie sytuacja na europejskim niebie.
 
 
 
Wizz Air przeciera szlaki
 
Węgierska linia lotnicza jest jedną z najbardziej aktywnych w odmrażaniu ruchu lotniczego w Europie. Popularne „landrynki” latają już na kilku europejskich trasach, a z każdym kolejnym tygodniem planowane jest uruchamianie kolejnych połączeń. Aktualnie WizzAir wznowił kilkanaście połączeń z 3 europejskich lotnisk, Budapeszt, Londyn i Wiedeń.
Oprócz przywracania istniejących już połączeń, węgierski przewoźnik aktywnie rozbudowuje swoje połączenia, ogłosił m.in. nową trasę realizowaną od lipca ze Szczecina do Lwowa.
 
RyanAir lata do Berlina z Dublina i Londynu
 
Największe tanie linie lotnicze w Europie zawiesiły zdecydowaną większość połączeń, jednak pasażerowie wciąż mogą korzystać m.in. lotów łączących Berlin z Dublinem czy Londynem. To w tej chwili najbardziej dogodne połączenie dla Polaków mieszkających na wyspach, aby wrócić do domu. Przelot do Berlina i stąd transfer prosto do domu (więcej o tej możliwości: https://m.interglobus.pl/transfery_po_europie.html)
 
RyanAir planuje ponowne wznowienie działalności na szerszą skalę najwcześniej dopiero w czerwcu, bardziej pesymistyczny scenariusz zakłada wznowienie lotów od lipca.
 
LOT ruszy dopiero w czerwcu
 
Najnowsze informacje sugerują, że nasz narodowy przewoźnik wystartuje ponownie dopiero w czerwcu. Jako pierwsze mają zostać uruchomione trasy krajowe, a połączenia międzynarodowe LOT-u uzależnione są w dużej mierze od znoszenia blokad ruchu lotniczego i blokady granic poszczególnych krajów. Coraz więcej informacji o ponownym uruchomieniu połączeń, możemy jednak odbierać z nadzieją, że planowany restart nastąpi już za kilka tygodni.


Lufthansa, AirFrance i KLM oferują coraz więcej lotów
 
Największe europejskie linie lotnicze systematycznie zwiększają liczbę oferowanych połączeń. Niemieckie linie lotnicze Lufthansa zwiększą w maju liczbę obsługiwanych kierunków z 30 w kwietniu do 106 w maju, władze linii zapowiedziały też uruchomienie lotów w czerwcu do popularnych wakacyjnych kurortów m.in. Majorki czy na Kretę. Podobne plany mają linie AirFrance i KLM, które już realizują część połączeń i z każdym kolejnym tygodniem planują zwiększać swoją aktualną ofertę.
 
 
Quatar Airways wciąż lata
 
Katarskie linie jako jedne z nielicznych nie podjęły decyzji o anulacji wszystkich lotów nawet na moment, aktualnie Quatar Airways realizuje ok 30 połączeń na świecie. Linie, które już pięciokrotnie zostały uznane za najlepsze na świecie planują do końca maja uruchomić połączenia do kolejnych 22 miast, a do końca czerwca posiadać w siatce połączenia pomiędzy 60 miastami na świecie.
Wśród europejskich kierunków znajdziemy m.in. Berlin, Monachium, Sztokholm, Wiedeń czy Madryt.
 
Turkish Airlines z Berlina już w czerwcu 
 
Od czerwca również tureckie linie planują wznowienie lotów, w pierwszej kolejności będą to połączenia krajowe oraz wybrane europejskie trasy. Wśród planowanych lotnisk z których ponownie będą latały charakterystyczne biało czerwone samoloty przewoźnika jest m.in. Berlin.
 
Kolejne linie uzależniają swoje ruchy od decyzji UE
 
Wielu przewoźników uzależnia decyzję o wznowieniu lotów od decyzji Unii Europejskiej i lokalnych rządów otwierającej ruch międzynarodowy, ale również biorą pod uwagę ewentualną kwarantannę jaką podróżujący musieliby odbyć w danym kraju. To co ważne, to apel Komisji Europejskiej skierowany do państw członkowskich o luzowanie obostrzeń na wewnętrznych granicach UE i strefy Schengen, aby jak najszybciej reaktywować ruch lotniczy i turystykę.