AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2020-05-11
Koniec latania z Berlin Tegel. Nowe lotnisko BER otwarte szybciej?
Aktualizacja: Lotnisko Berlin Tegel nie zostanie zamknięte w czerwcu! Więcej informacji: https://followme.pl/aktualnosci/berlin-tegel-jednak-nie-zostanie-zamkniete-w-czerwcu/ 
 
--------------------------------------------
 
Największe berlińskie lotnisko zostaje zamknięte 1 czerwca 2020 r. Decyzja spowodowana jest czasowym zatrzymaniem ruchu lotniczego w Europie i wysokimi kosztami utrzymania lotniska, które obecnie obsługuje kilka lotów dziennie. Jak podaje zarządca berlińskich lotnisk, zamknięcie ma być tymczasowe a cały ruch zostanie przekierowany na lotnisko Berlin Schönefeld. W miarę uruchamiania na nowo kolejnych połączeń lotniczych w lipcu, zarząd Berlin Airports zamierza przywrócić Tegel do normalnego funkcjonowania.
 
Jednak, jak nieoficjalnie podają niemieckie media, mogą być to ostatnie dni w 72 letniej historii lotniska. Ruch pasażerski prawdopodobnie już nie wróci na lotnisko Tegel, ze względu na otwierane w październiku nowe lotnisko Berlin Brandenburg BER.
 
Nowe lotnisko zostanie uruchomione z 8 - letniem opóźnieniem, data otwarcia została już jednak ostatecznie potwierdzona, ponieważ przeprowadzono już wszystkie najważniejsze testy i symulacje.
 
Jeżeli powyższy scenariusz okaże się prawdziwy, od 1 czerwca do października wszystkie loty w Berlinie obsługiwało będzie lotnisko Schönefeld, położone tuż przy nowo wybudowanym BER. Lotnisko SXF docelowo ma zostać portem pomocniczym dla Berlin Brandenburg.
 
Transfery na lotnisko Berlin Schönefeld będziemy realizowali zarówno w formie przejazdów indywidualnych typu Business Taxi czy Family Airport Taxi, jak i przejazdów liniowych – szczegółowy rozkład jazdy pojawi się wkrótce na naszej stronie www.