AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2019-07-17
Te znane muzea zwiedzisz za darmo!
Te znane muzea zwiedzisz za darmo!
 
Zastanawiasz się, jak nie wydać fortuny na atrakcje podczas wakacji? Udało Ci się dorwać tani bilet lotniczy, ale obawiasz się, że Twój budżet zniszczy plan zwiedzania? Przedstawiamy Ci kilka muzeów w Londynie i Paryżu, które odwiedzisz zupełnie za darmo!


Zaplanuj urlop w Londynie!
 
  • Turystyczną wizytówkę Londynu jaką jest British Museum, możecie zwiedzać codziennie od 10.00 do 17.30, a w piątki aż do 20.30! To idealne miejsce dla miłośników historii starożytnej. W zbiorach muzeum znajduje się ok. 13 mln eksponatów! Muzeum powstało dzięki lekarzowi Hansowi Sloane, który przed śmiercią chciał zabezpieczyć swoją kolekcję dzieł liczącą 71 tys. obiektów.
  • Funkcjonowanie Ziemi i ewolucje człowieka w ciekawy sposób przedstawiono w Natural History Museum. To miejsce szczególnie spodoba się rodzinom z dziećmi. Zobaczycie tam m.in. jak działają wulkany, a nawet przeżyjecie trzęsienie Ziemi w specjalnym symulatorze! Na to muzeum najlepiej przeznaczyć cały dzień, a jeśli nie macie tyle czasu, to poświęćcie chociaż 2 godziny. Wstęp bezpłatny jest codziennie od 10.00 do 17.50!
  • Czy da się zobaczyć jedno z największych muzeów sztuki na świecie za darmo? Owszem! The National Gallery dostępne jest codziennie od 10.00 do 18.00 (w piątki do 21.00). Zobaczycie tam dzieła z okresu XIII-XIX wieku takich artystów jak: Leonardo da Vinci, Michał Anioł czy Vincent van Gogh.
  • Jeśli chcecie zobaczyć dzieje Londynu w jednym miejscu, to powinniście wybrać się do Museum od London. Jest dostępne codziennie od 10.00 do 18.00 i znajdują tam się zbiory poświęcone rozwojowi miasta z różnych przedziałów czasowych.
  • Muzeum Nauki posiada ponad 300 000 eksponatów i dla gości dostępny jest codziennie od 10.00 do 18.00. W muzeum znajduje się 7 pięter, podzielonych tematycznie. Na poszczególnych piętrach znajdziecie wszystko związane z m.in. kosmosem, budownictwem, pogodą czy poszczególnymi naukami (np. matematyką, informatyką, medycyną).

Bezpłatnie zwiedzicie również takie miejsca jak: Victoria & Albert Museum, Tate Modern, Photographers’ Gallery, National Maritime Museum czy National Portrait Gallery.

Do Londynu dolecicie codziennie ze wszystkich lotnisk, na które oferujemy transfery. Zarówno ze Szczecina, jak i Berlina kupicie bilet już od 140zł w obie strony!


2. Postaw na Paryż!
 
  • Muzeum Sztuki Współczesnej miasta Paryża oferuje dzieła sztuki współczesnej. Znajduje się w nim ponad 10 000 prac, koncentrujące się głównie na artyzmie związanym ze stolicą. Darmowy wstęp przewidziany jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00.
  • Mały Pałac skrywa kolekcję sztuki, począwszy od antyku po XIX wiek. W zbiorze 40 tysięcy eksponatów znajdują się takie perełki jak „Zachód słońca nad Sekwaną w Lavacourt” Moneta czy „Porwanie Prozerpiny” Rubensa. Od wtorku do niedzieli miedzy 10.00 a 18.00 możecie odwiedzić za darmo.
  • Warte uwagi z pewnością jest Muzeum Nauki i Techniki. Co prawda darmowe jest tylko w czwartki, przez 3,5 godziny (18.00 -21.30), ale jeśli jesteście w tym czasie w Paryżu, to warto mieć to na uwadze. Zobaczycie tu eksponaty nawiązujące do rozwoju nauki i techniki na przełomie wieków! Kto z was nie chciałby podziwiać pierwszych samolotów i samochodów albo łazika księżycowego?
  • Muzeum Carnavalet to propozycja dla osób chcących poznać historię Paryża. Kolekcja muzeum liczy ponad 580 000 dzieł! Znajduje się tu m.in. pokaźna kolekcja przedmiotów z czasów Rewolucji Francuskiej. Dostępne od 10.00 do 18.00 od wtorku do niedzieli.
  • Muzeum Marii i Piotra Skłodowskich dostępne jest od środy do soboty w godzinach 13.00-17.00. Mieści się w dawnym laboratorium polskiej Noblistki, gdzie pracowała aż do swojej śmierci. Zapoznacie się tam z historią rodziny Marii, zwiedzicie oryginalnie zachowane laboratorium, przyrządy naukowe oraz gabinet.

Prócz opisanych miejsc za darmo zwiedzicie również: Dom Wiktora Hugo, Muzeum Cognacq Jay, Muzeum Historyczne Prefektury Policji w Paryżu, Muzeum Zadkina czy Muzeum Romantyzmu w Paryżu.
 
Z Berlina zapłacicie za bilet już od 340zł w obie strony, a ze Szczecina najtańsze połączenia dostępne są od 600zł.Jeśli interesują Was inne muzea, które zwiedzicie za darmo, to proponujemy sprawdzić Muzeum Lotnictwa i Kosmosu w Waszyngtonie, Narodowe Muzeum Morskie w Greenwich, Muzeum Walki Byków w Madrycie czy Instytut Pamięci Ofiar Holokaustu w Jerozolimie.

Poza obiektami darmowymi przez cały rok warto pamiętać, że nie brakuje takich, które oferują bezpłatne zwiedzanie w wybrane dni. Na przykład we Włoszech pierwsza niedziela miesiąca od października do marca jest wolna od opłat wstępów do państwowych muzeów. Co można wtedy zwiedzić? Chociażby Pompeje, Koloseum, Luwr czy Pałac Wersalski. Dla odmiany Muzeum Watykańskie zwiedzicie za darmo w ostatnią niedzielę miesiąca.