AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2019-01-18
Dokąd na narty? Gdzie warto polecieć i ile to kosztuje!
Najpopularniejszymi kierunkami narciarskich wyjazdów wśród mieszkańców Szczecina są Tatry i Sudety, zarówno po polskiej, jak i czeskiej lub słowackiej stronie. Wielu fanów narciarskiego szaleństwa wybiera jednak często miejscowości alpejskie, głównie od północnych zboczy tego pasma, a więc kraje takie jak Austria, Niemcy czy Szwajcaria. 
 
Jeżeli chciałbyś coś zmienić, poznać nowe narciarskie rejony, to podpowiadamy Ci gdzie możesz wygodnie dostać się samolotem z berlińskich lotnisk.
 
Dokąd na narty w Europie? Jeśli nie Alpy to może Pireneje?
 
Najpopularniejsze kurorty narciarskie znajdują się oczywiście w Austrii, Niemczech czy Szwajcarii. W tym artykule chcemy Wam jednak przedstawić ciekawe alternatywy dla tych najbardziej popularnych destynacji.
Jedną z nich są Pireneje - pasmo zlokalizowane w północno-wschodnim krańcu półwyspu iberyjskiego, większości turystom kojarzący się z gorącymi plażami Costa Brava. Tutaj jednak w okresie zimowym panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych, a co niezwykle ważne przybywa tutaj znacznie mniej turystów niż do alpejskich kurortów. Liczba ośrodków narciarskich jest oczywiście mniejsza niż w Alpach, jednak infrastruktura, przygotowanie tras i baza hotelowa prezentują równie wysoki poziom.
 
 
  • Peyragudes – Francja
We francuskich Pirenejach najpopularniejszym zimowym ośrodkiem jest Peyragudes, oferujący 17 nowoczesnych wyciągów, którymi dojedziemy do początku ponad 50 tras o zróżnicowanym poziomie trudności. Inne nieco mniejsze ośrodki to chociażby Les Agudes i Peyresourde. Bogata baza hotelowa również z obiektami SPA, doskonałe restauracje i słoneczna pogoda są gwarancją doskonałego urlopu.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=138&v=QtQSmb0RbI0
 
Do Peyragudes możecie się dostać wybierając połączenie lotnicze Berlin – Tuluza. Przeloty na tej trasie oferuje dwóch najpopularniejszych tanich przewoźników RyanAir i EasyJet. Bilety w okresie zimowym można kupić już od 41 zł, jednak należy pamiętać, że cena podstawowa w liniach RyanAir od listopada nie zawiera wliczonego bagażu oraz przewozu nart (45 euro). Z EasyJet polecimy już od 141 zł (wliczony bagaż kabinowy), za przewóz nart w tych liniach zapłacimy od 170 zł (online). Z Tuluzy do miejscowości docelowej możecie wybrać różne środki transportu: pociąg, busy lub wynająć auto.


  • Masella - Hiszpania
Masella to największy ośrodek narciarski położony w Katalonii niedaleko Barcelony i Girony. Do dyspozycji narciarzy przygotowanych jest aż 65 tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności. Jeden z wyciągów prowadzi pod szczyt La Tosa, który wznosi się na wysokość 2.535 m n.p.m. W miejscowości tej znajduje się La Pleta, jeden z najlepszych w Europie snowparków.
 
Najwygodniej dostaniecie się do Meselli lecąc z Berlina do Barcelony, wynajmując na miejscu samochód. Ceny przelotów zaczynają się od 115 zł, należy do nich doliczyć przewóz nart, odpowiednio:
  • RynaAir – 45 Euro
  • Vueling – 45 Euro
  • EasyJet – 170 zł 
 
Oczywiście to tylko przykładowe kierunki, które opisaliśmy. W Europie znajduje się wiele interesujących ośrodków narciarskich, które warto odwiedzić. Sprawdźcie również takie miejsca jak:
  • Sierra Nevada (przelot EasyJet Berlin – Grenada) w hiszpańskiej Andaluzji, 
  • Alpy Bergamskie położone w pobliżu malowniczego, włoskiego miasta Bergamo (przelot z Berlina RyanAir)
  • Mavrovo (Macedonia), to najmniej oczywisty kierunek spośród wszystkich wskazanych przez nas powyżej, ośrodek ten zbiera jednak bardzo dobre recenzję. Tutaj również dolecicie z Berlina do Skopje położonego niedaleko wspomnianego ośrodka. Przeloty WizzAir zaczynają się już od 151 zł. 
Zobacz film promujący ten region: https://www.youtube.com/watch?v=xlD1rWpOT78
 
 
 
 
 
Wygodny transfer na lotnisko w Berlinie lub Goleniowie?

Skorzystaj z wygodnego przejazdu Business Taxi ze Szczecina do Berlina lub na trasie Szczecin - Lotnisko Goleniów. W okresie ferii otrzymasz od nas 40% rabat na przejazd powrotny! Więcej informacji na stronie: https://m.interglobus.pl/ferie.html