AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2019-12-17
Od 2019 roku dojedziecie z Flixbusem do 110 nowych miast
Z badań przeprowadzonych dla FlixBus Polska wynika, że pasażerowie częściej korzystają z transportu publicznego, gdy mają możliwość wyboru przejazdu bezpośredniego, bez konieczności przesiadki. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom respondentów, FlixBus tylko w 2019 otworzył w Polsce aż 40 nowych linii i tym samym zwiększył o 110 miejscowości siatkę połączeń.

Po dwóch latach działalności na polskim rynku siatka połączeń przewoźnika obejmuje 240 miejscowości w Polsce i za granicą. W 2019 roku do tej puli firma dodała prawie połowę miast, z czego ponad 60 w naszym kraju. Tym samym, zielone autobusy dojeżdżają już do 80 miejscowości w naszym państwie o liczbie ludności poniżej
40 tysięcy mieszkańców. Wśród najciekawszych, nowo dodanych kierunków podróży znalazły się takie miasta jak Białystok, Piła, Wałcz, Kołobrzeg, Olsztyn, Słupsk, Oświęcim czy Medyka. W ofercie nie zabrakło również atrakcyjnych destynacji europejskich, jak Bonn, Dortmund, Kopenhaga, Mediolan, Paryż, Salzburg czy Wenecja. Autobusy kursujące na zezwoleniach FlixBus Polska dojeżdżają już do 11 europejskich państw.

FlixBus Polska współpracuje obecnie z 34 polskimi firmami autobusowymi, dysponującymi flotą ponad 200 autobusów w zielonych barwach i zatrudniającymi ponad 1000 kierowców. Gdy w 2018 roku Followme! zostało pierwszym partnerem firmy w naszym kraju, nikt nie spodziewał się tak ogromnego i dynamicznego jej rozwoju. Średni wiek wszystkich pojazdów to maksymalnie 3 lata, a aż 1/3 z nich to autobusy z rocznika 2019. Jest to m.in. zasługa intensywnego procesu rozbudowy i wymiany floty, który odbywał się w tym roku. Łącznie, w ramach wszystkich tras, zielone autobusy zrealizują w 2019 roku 46,5 miliona kilometrów.

Wśród globalnych planów spółki jest także ekspansja na nowych rynkach, rozwijanie technologii oraz usług idących w parze z troską o środowisko.