AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2019-04-12
Nowości z berlińskich lotnisk
Od kwietnia lotnisko Berlin Schönefeld, aby skrócić czas oczekiwania na odprawę bagażu, wprowadziło możliwość zautomatyzowanego nadawania bagażu. Będzie to duże ułatwienie, w szczególności dla podróżujących w okresie wzmożonego, wakacyjnego ruchu na lotnisku. W wakacyjnej siatce połączeń z Berlina pojawiły się także nowe, ciekawe destynacje.

Zautomatyzaowane nadawanie bagażu
Na lotnisku Berlin-Schönefeld zainstalowano osiem automatów do nadawania bagażu oraz osiemnaście tzw. kiosków samoobsługowych. Zadaniem tej automatyzacji jest zwiększenie przepustowości oraz skrócenie czasu odpraw poprzez samodzielne nadawanie bagażu przez turystę.
 
Jak to działa?
Pasażer wraz z bagażem będzie musiał pokonać dwa etapy. Pierwszy rozpocznie przy tzn. kiosku samoobsługowym, który służy do zarejestrowania bagażu i wydrukowania etykiety. Bagaż należy postawić na wadze, a następnie przy pomocy skanera wczytać kod QR karty pokładowej. W odpowiedzi zwrotnej pasażer otrzyma samoprzylepną etykietę.
 
Drugim etapem jest odniesienie bagażu na taśmę w punkcie nadawania. Przed odtransportowaniem system automatycznie sprawdzi etykietę i wagę bagażu. Do potwierdzenia nadania wystarczy karta pokładowa, po czym pasażer będzie mógł udać się bezpośrednio do kontroli bezpieczeństwa.
Z nowości na lotnisku będzie mogło skorzystać blisko pięć milionów pasażerów linii easyJet. W planach jest również rozwój tej usługi, która w przyszłości byłaby dostępna dla wszystkich linii lotniczych.
https://youtu.be/g5HX4LWKLZo
 
 

Berlin Airport App
Świetnym udogodnieniem dla podróżujących i odbierających z lotnisk Tegel i Schönefeld jest dedykowana aplikacja na smartfony, w której znajdziecie aktualne informacje o locie i ofercie w pobliżu. Funkcja „Mój lot” umożliwia otrzymywanie bieżących powiadomień o czasie odprawy, bramce, czasie rozpoczęcia boardingu i możliwych zmianach lub opóźnieniach lotu. Dodatkowo znajduje się w niej możliwość rezerwacji biletu na platformę widokową lub pobyt w salonie Lounge C na lotnisku Tegel oraz przegląd sklepów, oferty gastronomicznej na lotniskach i i ch aktualnych promocji. Nowością w aplikacji jest nawigacja po lotnisku Tegel, dzięki której sprawdzicie najkrótszą drogę do bramki, sklepu, księgarni, czy apteki.

Nowe połączenia
Z Tegla na wyspę Sylt
Od 4 maja z easyJet można będzie polecieć z lotniska Berlin-Tagel na popularną wyspę na Morzu Północnym. Połączenie dostępne będzie raz w tygodniu w każdą sobotę o godz. 18:40, a na miejscu samolot wyląduje niewiele ponad godzinę później, o 19:55.
Sylt to wyspa z przepięknymi krajobrazami, malowniczą zabudową i morskim klimatem. Dla turystów dostępne są liczne kąpieliska morskie, hotele, plaże o długości 38,3 km oraz zabytki. Wyjątkową atrakcją podczas przesilenia letniego jest zaobserwowanie zjawiska „białe noce”. To ciekawe miejsce zarówno dla wypoczywających turystów, ale także dla tych podróżujących służbowo. Wyspa dysponuje szeroką ofertą organizacji wycieczek firmowych, konferencji itp.


Berlińskie lotniska oferują również wiele innych nowych kierunków lotów. W wiosenno-letniej siatce połączeń pojawiły się m.in. loty do Baku, stolicy Azerbejdżanu. Trasę obsługują linie Azerbaijan Airline, loty odbywają się dwa razy w tygodniu. Z Berlina w tym sezonie polecicie także do pięknej Gruzji z liniami Georgian Airlines.
Nową ofertę kierunków z Berlina zaproponowały linie Ryanair: do Tallina, Banja Luki i Lappeenranty. Do stolicy Estonii, Tallina, Ryanair będzie latać we wtorki, czwartki i soboty. To miasto nad Zatoką Fińską uchodzi za cyfrową stolicę Europy. Starówka Tallina od 1997 r. znajduje się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Loty do Banja Luki w Bośni i Hercegowinie będą odbywać się z lotniska SXF w środy i niedziele. Miasto to jest znane głównie ze źródeł termalnych, a licznym parkom i alejom zawdzięcza swój przydomek „zielone miasto”. Loty do Lappeenranty w południowo-wschodniej części Finlandii, w sercu krainy jezior Saimaa, będą odbywać się w poniedziałki i piątki. Miasto leży tuż przy granicy fińsko-rosyjskiej, dlatego turyści mogą nie tylko korzystać z uroków natury, lecz także bez konieczności posiadaniu wizy w miesiącach letnich wybierać się na wycieczki do Petersburga czy Wyborga.
Z lotniska Tegel zostały także uruchomione loty na malowniczą, grecką Wyspę Kos. Dolecicie na nią w każdy poniedziałek. Ciekawym nowym kierunkiem jest także chorwacki Zadar. Więcej o atrakcjach w tych miejscach możecie przeczytać w naszym wcześniejszym wpisie.