AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2018-09-12
UWAGA! Nowy terminal w Berlinie. Kiedy otwarcie?
Lotnisko Berlin Brandenburg International (BER) planowo miało zostać oddane do użytku w 2012 roku, jednak ze względu na problemy techniczne i administracyjne wciąż nie zostało uruchomione. Nowa data otwarcia lotniska wyznaczona została na październik 2022 r.. Wiadomo już jednak, że BER będzie miało zbyt małą przepustowość do obsługi podróżnych.
 
 
 
W związku z powyższym podjęto decyzję o budowie dodatkowego terminala przeznaczonego dla tanich linii lotniczych. Nowy terminal będzie mógł obsłużyć dodatkowe 6 mln pasażerów rocznie, a dzięki temu nowe berlińskie lotnisko osiągnie przepustowość 28 mln. Łącznie z sąsiednim lotniskiem Schönefeld berlińskie porty będą mogły obsłużyć 40 mln pasażerów rocznie.
 
Do kiedy będą funkcjonowały lotniska Tegel (TXL) i Sch?nefeld (SXF)?
 
Zgodnie z założeniami lotnisko Berlin SXF będzie funkcjonowało w niezmienionej formie do końca 2025 roku, natomiast Berlin Tegel ma zostać wyłączone z eksploatacji z chwilą uruchomienia Berlin Brandenburg International. Sytuacja może ulec zmianie, jeżeli budowa terminala dla tanich linii lotniczych na BER zostanie opóźniona. Wówczas nie wyklucza się, że lotnisko TXL pozostanie w eksploatacji dłużej.