AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2019-01-18
Nietypowy ranking najlepszych i najgorszych lotnisk na świecie!
Nietypowy ranking najlepszych i najgorszych lotnisk na świecie!

Wszyscy podróżujący samolotami mają swoje ulubione lotniska i te, za którymi nie przepadają. Australijski portal Traveller przygotował zestawienie najlepszych światowych portów lotniczych w 2018 roku. Portal ocenił lotniska w wielu bardzo ciekawych kategoriach m.in. najdłuższych kolejek, najcięższej kontroli bezpieczeństwa czy najbardziej spektakularnych podejść do lądowania. Jesteście ciekawi wyników?
Przedstawiamy Wam poniżej wybrane kategorie:

  • Najładniejszy terminal: Marrakesh Menara Airport
Lotnisko zostało rozbudowane w 2008 roku i wyróżnia się przepiękną fasadą terminala. Niesamowitego uroku dodają różnorodne bryły geometryczne, często zbudowane ze szkła, przez które przechodzące światło tworzy pięknie współgrający efekt światła i cieni.


Źródło: https://www.moroccoworldnews.com/wp-content/uploads/2017/03/Marrakech-Menara-Airport-Ranks-4th-Most-Beautiful-in-the-World-e1489372598585.jpg
 
  • Najlepszy kod IATA – Omega, Namibia
OMG w języku angielskim oznacza skrót od słów Oh My God (O mój Boże!) wyrażających najczęściej zaskoczenie, przerażenie lub zachwyt. Właśnie taki kod IATA został przypisany do lotniska Omega w Namibii. Biorąc pod uwagę infrastrukturę tego portu lotniczego, pasażerowie przy lądowaniu mogą dosyć często powtarzać słowa Oh my God! ??
 
 
  • Najlepsze jedzenie na lotnisku – Tokyo Haneda Airport
Na tokijskim lotnisku dominuje oczywiście japońska kuchnia. Zjecie tutaj doskonałe Sushi czy Ramen. Nie brakuje również kuchni z innych regionów świata, a autorzy zestawienia informują, że Japonia jest świetna nawet bez… opuszczania tego lotniska! To chyba najlepsza recenzja! ??
 
Źródło: http://japandreaming.com/wp-content/uploads/2017/04/haneda-edo-700x464.jpg
 
  • Najcięższa kontrola bezpieczeństwa – Urumqi, Chiny 
Napięta sytuacja w regionie Sinciang w Chinach wpływa również na warunki kontroli bezpieczeństwa na lotnisku w Urumczi. To właśnie lotnisko Urumczi-Diwopu zostało przez autorów rankingu wskazane w 2018 roku jako te o najmniej przyjemnej kontroli.

  • Najdłuższe kolejki – Londyn Heathrow Airport
Żartobliwie mówi się, że gdy wylądujesz na Heathrow i wysiądziesz z samolotu, to jesteś już… w połowie drogi, aby znaleźć się w Londynie ??. O problemie długich kolejek mają świadomość władze lotniska. Mimo podjętych prób poprawy sytuacji w 2018 r. nie osiągnięto docelowego poziomu max. 45 minut czekania dla ponad 95% pasażerów. Najczęściej w kolejkach do kontroli paszportowej spędzamy od godziny do nawet 2 godzin.


  • Najbardziej spektakularne podejście do lądowania – Queenstown Airport, Nowa Zelandia
Podobno warto zarezerwować miejsce przy oknie lecąc do Queenstown i upewnić się dwa razy, czy na pewno wybraliśmy miejsce przy oknie ??. Widoki podczas lądowania w Nowej Zelandii zapierają dech w piersiach, samolot podchodzi do lądowania doliną pomiędzy ośnieżonymi szczytami Alp Południowych, przelatując nad jeziorem Wakatipu.
 
Źródło: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e2/Queenstown_from_Bob%27s_Peak.jpg

Ciekawi jesteście w jakich kategoriach jeszcze oceniano lotniska? Sprawdźcie koniecznie całe zestawienie na stronie; http://www.traveller.com.au/travel-guide-to-the-worlds-best-and-worst-airports--from-best-food-to-the-longest-queues-h18jr3