AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2019-06-18
Rowerem przez Niemcy!
Jeżeli jesteś fanem jazdy na rowerze, to zachęcamy do sprawdzenia niemieckich tras rowerowych. Niemcy oferują świetną infrastrukturę, dużą liczbę tras oraz tysiące kilometrów ścieżek rowerowych. Przedstawiamy wam 3 propozycje tras, na które możesz dojechać bezpośrednio z Flixbusem. Dzięki specjalnej usłudze Flixbusa, będziesz mógł zabrać swój rower ze sobą!
 
1. Szlak rowerowy Berlin-Kopenhaga.
 
Cała długość trasy mierzy aż 650 km, z czego 315 w Danii. Swoją podróż możecie zacząć z Berlina, a zakończyć w Kopenhadze. Teren przeważnie jest płaski, częściowo pagórkowaty. Początek trasy w Berlinie zaczyna się na placu zamkowym (Schlossplatz). Po opuszczeniu Berlina wjedziecie w spokojny krajobraz Brandenburgii. Na trasie będziecie mogli wziąć kąpiel w jeziorze na pojezierzu Meklemburskim, odwiedzić ciekawe miasta np. Neustrelitz czy Oranienburg. Jeśli zdecydujecie się na podróż wieloetapową, która będzie obejmowała również trasę w Danii to w Rostocku czeka was podróż promem. Później przez Nykøbing i Møn dotrzecie do Kopenhagi, a tam w porcie będzie czekała na Was Mała Syrenka. Ze Szczecina na początek szlaku przy Alexanderplatz dojedziecie z Flixbusem, również z Kopenhagi możecie wrócić tą linią z jedną przesiadką na Berlin ZOB. 

 
2. Szlak Muru Berlińskiego.
 
Długość tego szlaku to 160km (pętla wokół Berlina). Teren jest przeważnie płaski, doskonale oznakowany i świetnie nadaje się dla rodzin z dziećmi. Szlak pokrywa się w większości z drogami po których poruszały się służby graniczne NRD i z drogami celnymi po zachodniej stronie. Dzięki muzeom, pomnikom oraz walorom krajobrazowym, szlak jest mieszanką historii jak i przyrody. Wybierając tę trasę możecie nie tylko poznać historię Muru Berlińskiego, ale podziwiać działa powstałe po upadku z rąk artystów z całego świata. Swoją podróż możecie rozpocząć z Potsdamer Platz, który znajduje się 3,5km od Alexanderplatz, gdzie dojedziecie z Flixbusem!
 

3. Długodystansowy szlak rowerowy Berlin-Uznam
 
Szlak biegnie przez płaski i pagórkowaty obszar. Jego długość wynosi 350 km, a trasa prowadzi gównie osobnymi drogami rowerowymi, częściowo polnymi z dala od ruchu samochodowego. Na trasie znajduje się park krajobrazowy Barnim, rezerwat biosfery Schorfheide-Chorin, skarby kultury tj. dwory, muzea, klasztory i kościoły. To idealna trasa dla osób, które chcą zwiedzić Berlin, oddalić się w kierunku lasów i łąk, by na koniec cieszyć się widokiem jezior i nadbałtyckich plaż. Z Alexanderplatz do parku Lustgarten, od którego można rozpocząć trasę to zaledwie kilometr.
 

Do wszystkich tras najlepiej dojechać z Flixbusem na przystanek Alexanderplatz już od 29,99zł! Wasz rower może pojechać razem z Wami, wystarczy że zarejestrujecie go podczas procesu rezerwacji. Rowery przewożone są na bagażniku rowerowym, a w specjalnych przypadkach w luku bagażowym w odpowiednich torbach.
Zarezerwuj miejsce: https://www.flixbus.pl/polaczenia-autobusowe/berlin-szczecin