AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2018-09-13
5 porad, jak przygotować się do wyprawy w pojedynkę
Jeśli po raz pierwszy planujesz wyjazd solo, przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik, w którym podpowiadamy, jak zabrać się do organizacji takiej podróży!
 
1) Wybierz kierunek podróży! Zaplanuj dokładnie ile masz dni wolnego, jaki budżet, jak najbardziej lubisz wypoczywać – te czynniki zdecydują, jaka wyprawa będzie dla Cie najlepsza. Jeśli masz wolny tylko tydzień, nie wybieraj kierunków, do których podróż trwa całą dobę. Stracisz wtedy aż 2 dni swojego wolnego czasu na samą podróż! Jeśli masz ograniczony budżet, jedź w miejsce, w którym nie ma aktualnie szczytu sezonu – upewnij się jednak, czy nie ma tam teraz pory deszczowej lub świąt, w czasie który niewiele będziesz mógł zwiedzić.
 
2) Wybór noclegu – tutaj masz duże pole do popisu! Serwisów oferujących noclegi w dobrych cenach jest wiele. Przy wyborze kieruj się kilkoma czynnikami. Po pierwsze swoim własnym stylem zwiedzania – jeśli nie lubisz wracać szybko do hotelu, nie przeglądaj ofert z wyżywieniem. Jeśli już wiesz, jakie atrakcje chcesz zobaczyć, wybierz nocleg w okolicy jednego z nich, abyś mógł spędzić więcej czasu zwiedzając niż podróżując do nich. W wersji budżetowej – najlepszą opcją będą hostele.
 
3) Plan podróży – jego przygotowanie może być równie ekscytujące jak sama podróż. Ustal wcześniej kolejność zwiedzania poszczególnych miejsc, sposób przejazdu z miejsca i na miejsce i czas, który na to będziesz musiał poświęcić. Jeśli planowanie to Twój słaby punkt, dobrym rozwiązaniem może być wycieczka zorganizowana.
 
4) Posiłki – w podróży solo możesz jeść dokładnie wtedy, kiedy sam masz na to ochotę. Jeśli nie chcesz spędzać w restauracjach lub barach zbyt dużo czasu, unikaj pory głównych posiłków, zwłaszcza wieczornej kolacji.
 
5) Bezpieczeństwo. Podróż w pojedynkę może wiązać się z nieco większym ryzykiem. Dlatego unikaj miejsc i okolic, które znane są z przestępczości. Wartościowe przedmioty miej zawsze schowane, nie spaceruj ze słuchawkami w uszach lub wpatrując się w telefon. Zawsze miej przy sobie nazwę i adres swojego hotelu i koniecznie zapoznaj się z lokalnym numerem alarmowym. Dla własnego bezpieczeństwa wato zaznajomić się z lokalnymi prawami i zwyczajami. Na przykład nie żuj gumy w Singapurze – to jest tam zabronione! Przed wyjazdem koniecznie przekaż swój plan podróży i adres miejsca, w którym planujesz pobyt. Możesz nawet zarejestrować swoją podróż na stronie konsulatu, na której również sprawdzisz oficjalne ostrzeżenia dla podróżujących.