AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2019-05-16
6 porad, jak skrócić czas odprawy na lotnisku.
Zaplanowałeś już wyjazd marzeń, masz kupiony bilet na samolot, a teraz zastanawiasz się co zrobić, aby nie marnować cennych minut na lotnisku? Jak przyczynić się do szybszego przebiegu kontroli bezpieczeństwa? Dobra organizacja i skuteczny plan działania, pozwoli Ci na zaoszczędzenie czasu oraz stresu, w szczególności w okresie wakacyjnego wzmożonego ruchu na lotnisku. Zobacz więc 6 porad, jak skrócić czas odprawy na lotnisku.

1. Podróż zaczyna się już w domu. Skróć czas kontroli bagażu, już przy prawidłowym pakowaniu!

Zapoznaj się z informacjami dotyczącymi wagi, rozmiaru oraz tego, co możesz przewozić w bagażu w wybranej linii lotniczej. Sprawdź, przepisy dotyczące pakowania bagażu podręcznego i rejestrowanego, aby uniknąć przykrych sytuacji podczas kontroli. Przemyśl, czy wygodniejsza będzie walizka na kółkach, która sama w sobie trochę waży, czy może jednak lżejsza torba na ramie do której z reguły mieści się więcej rzeczy. Przeanalizuj ewentualne koszta, które będziesz musiał ponieść jeśli Twój bagaż przekroczy odpowiednią wagę.

2. Bagaż podręczny – wskazówki.

Pamiętaj, że w przypadku bagażu podręcznego, płyny powinny być zapakowane w plastikową torebkę ze struną, a pojedyncza butelka lub pojemnik powinna mieć nie więcej niż 100 ml. Cała torebka może mieć zaś pojemność nie większą niż 1l. Ograniczeniom nie podlegają płynne lekarstwa oraz specjalne pokarmy np. dla niemowląt, ale potrzeba taka musi być udokumentowana.
Jeśli chodzi urządzenia elektronicznie, zapakuj je tak, aby podczas kontroli, móc je możliwie szybko wyciągnąć. Aby uniknąć problemów przy odprawie, pamiętaj, że nie wolno przewozić m.in.: zapalniczek na benzynę, zmywacza do paznokci, ostrych narzędzi, materiałów wybuchowych czy kijków narciarskich. Ważną informacją jest, iż powerbanki oraz baterie o mocy maks 100Wh, należy przewozić właśnie w bagażu podręcznym, a nie rejestrowanym.
Szczegółowych informacji można szukać na stronach lotnisk lub konkretnych linii lotniczych.

3. Skorzystaj z odprawy online!

Jeśli nie masz ochoty stać w długich kolejkach na lotnisku, odpraw się przez Internet w domu lub w drodze na lotnisko. Każda linia lotnicza indywidualnie określa czas, w którym możesz dokonać odprawy online. Zazwyczaj jest to 24h przed odlotem.
Pozwoli Ci to również na zapoznanie się z dostępnymi miejscami w samolocie i wybrania ich według własnych upodobań. Swój bagaż rejestrowany możesz oddać w punkcie odprawy bagażu, bez stania w kolejce przy stanowisku odprawy. A jeśli podróżujesz tylko z bagażem podręcznym, wystarczy że udasz się bezpośrednio do kontroli bezpieczeństwa i do bramki.
 
 


4. Nie jedź na ostatnią chwilę i zapoznaj się z lotniskiem.

Zaplanuj odpowiednio dużo czasu, aby dotrzeć na lotnisko, z którego wylatujesz. Na pewno nie chcesz rozpocząć urlopu od stresu, czy uda się dotrzeć na lotnisko? Zaleca się, aby na lotnisko przybyć co najmniej dwie godziny przed odlotem, dlatego najlepiej wybirać zaufanego przewoźnika z dużą liczbą transferówz, aby mieć pewność, że zdążysz na swój lot. Follow me! oferuje od 15 bezpośrednich kursów na lotnisko Schonefeld, 8 na lotnisko Tegel pod marką Flixbus oraz połączenia pod wszystkie loty na lotnisku w Goleniowie.
Dodatkowo, jeśli podróżujesz na większe lotniska, zapoznaj się przed podróżą z planem lotniska. Ułatwi Ci to poruszanie się z punktu A do punktu B, bez utraty cennego czasu. Sprawdź też udogodnienia lotnisk, np. na berlińskich lotniskach Tegel i Schonefeld dostępna jest aplikacja z nawigacją po obiekcie, która poprowadzi Cię do celu.

5. Ostatnie sprawdzanie bagażu podręcznego.

Kupiłeś przed wyjazdem dużą butelkę napoju? A może zapomniałeś o wyjęciu z torby scyzoryka? Po przyjeździe na lotnisko, zrób szybką analizę zabranych rzeczy i upewnij się, że nie będziesz musiał się z nimi pożegnać przy kontroli.

6. W kolejce do kontroli bezpieczeństwa

Możesz przyśpieszyć procedurę kontroli, poprzez zastosowanie poniższych działań:
• wypakowanie plastikowej torby z płynami;
• wyjęcie urządzeń elektronicznych;
• opróżnienie kieszeni w spodniach oraz zdjęcie kurtki;
• przygotowanie karty pokładowej.
• włóż wszystko do kuwety lub kilku kuwet.

Dzięki takiemu przygotowaniu Twoja odprawa powinna przebiec szybko i sprawnie, a Twój urlop rozpocznie się bezstresowo i w dobrym nastroju.