AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2017-12-06
Jak uniknąć 5 najczęstszych utrudnień na lotniskach w święta?
Każdy kto podróżował samolotem w okresie świątecznym wie, że wzmożony ruch na lotniskach doprowadza do sporego zamieszania i wielu nieprzyjemnych sytuacji.
Jakie są najczęstsze problemy na lotniskach w tym okresie?

Opóźnienia przylotów i odlotów, spowodowane kapryśną pogodą i wzmożonym ruchem pasażerskim – np. na przepełnionych berlińskich lotniskach, opóźnionych jest w tym okresie nawet do 20 % lotów.
Wydłużony czas odbioru i zagubienia bagaży – tutaj berlińskie lotniska radzą sobie lepiej, ale czas oczekiwania na bagaże to i tak nieraz 20-30 min, w przypadku zaginięcia bagażu, linie lotnicze dostarczają bagaże w ciągu 2-3 dni.
Zatłoczone drogi dojazdowe do lotniska – wraz z kilkunasto- lub kilkudziesięcioprocentowym wzrostem ilości pasażerów w okresie Świąt Bożego Narodzenia liczyć się należy z zatorami w okolicach lotnisk,
Wysokie opłaty parkingowe – w ciągu całego roku opłaty są stosunkowe wysokie,
Przepełnione parkingi, częsty brak miejsc postojowych – szczególnie w tym okresie wszystkie lotniska mają z tym kłopot

Wszystkie te utrudnienia mogą spowodować, że świąteczny wyjazd przysporzy nam wiele niemiłych niespodzianek. Oto cztery sposoby, jak ich uniknąć?

Sprawdzaj na bieżąco godziny przylotów i odlotów
Informacje o aktualnych opóźnieniach pozwolą Ci na bieżąco korygować plan podróży, np. przebukować godziny transferów na lotnisko, aby jak najmniej czasu spędzić na lotnisku.

Uwzględnij wydłużony czas odprawy
W okresie świątecznym, kiedy liczba podróżujących wzrasta na wszystkich lotniska o co najmniej kilkanaście procent, dłuższy niż standardowo jest też czas odprawy. Pamiętaj o tym i przyjedź na lotnisko odpowiednio wcześniej, abyś nie musiał słyszeć komunikatu „It’s final call for boarding” połączonego ze swoim imieniem.
 
Dobrze opisz bagaż
Imię, nazwisko, adres i numer telefonu – tak opisany bagaż na pewno wróci do Ciebie szybciej w przypadku zagubienia. W przypadku dwóch takich samych walizek nie pomylisz go także odbierając go z taśmy bagażowej. W przypadku krótkich wyjazdów warto zrezygnować z bagażu rejestrowanego, a niezbędne rzeczy zmieścić w bagażu podręcznym.

Wybierz zaufanego przewoźnika transferów lotniskowych
Żeby uniknąć stresu związanego z indywidualnym dojazdem i znalezieniem miejsca na parkingu, najlepiej zamówić sobie transfer na lotnisko. Warto przy tym wybrać solidną firmę przewozową. A jeśli nie chcemy godzinami siedzieć na lotnisku, gdy przylecimy opóźnionym lotem warto wybrać przewoźnika, który jest możliwie często na lotnisku.

Follow me! oferuje łącznie blisko 30 połączeń na lotniska w Schonefeld i Tegel w Berlinie oraz lotnisko Goleniowie (połączenia skorelowane z lotami tanich linii lotniczych). W praktyce oznacza to, że srebrne Mercedesy z logo Follow me! pojawiają się na lotnisku co 30-40 minut. Nawet jeśli samolot spóźni się, nie musimy martwić się jak i kiedy dotrzemy do domu. Jeżeli nie zdążymy na zamówiony transfer to będziemy mogli pojechać następnym. A gdyby zdarzyło się nam zagubić bagaż podczas lotu, to Follow me! bezpłatnie dostarczy nam bagaż do domu.
 
Rezerwuj bilet