AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2020-03-19
Zabieramy Was na spacer!
Wspierając akcję #zostańwdomu zabieramy Was na wirtualny spacer po muzach. Wybraliśmy naszym zdaniem 5 najlepiej przygotowanych prezentacji, które pozwolą Wam nie ruszając się z domu przenieść się do jednych z najpiękniejszych muzeów na świecie.
 
 
 
1. Akropol ateński, Ateny Grecja
Od 1987 r. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wzniesiony na wapiennym wzgórzu kompleks świątyń na który składa się Partenon, Erechtejon, Apteros, sanktuarium Artemidy Brauronia i Propyleje.
 
Rozpocznij spacer -> https://www.acropolisvirtualtour.gr/
 
2. Metropolitan Museum, New York USA
Jest to najstarsze i zarazem największe muzeum w Stanach Zjednoczonych. Bogactwo zbiorów podzielone zostało na działy tematyczne m.in. dzieje sztuki światowej: malarstwa, sztuki użytkowej, militariów, instrumentów muzycznych, ubiorów, fotografii.
 
Rozpocznij spacer -> https://www.youvisit.com/tour/themet
 
3. Muzeum Watykańskie, Watykan
To jedno z najbogatszych muzeów na świecie. Początki kolekcji związane są z kolekcją dzieł zgromadzonych przez Sykstusa IV i Juliusza II. Powiększane systematycznie podczas pontyfikatów kolejnych papieży. Udostępnione publiczności już w 1787 w celu pogłębienia znajomości sztuki i kultury. Podczas spaceru odwiedzimy również m.in. Kaplice Sykstyńską.
Rozpocznij spacer -> http://www.museivaticani.va/content/museivaticani/en/collezioni/musei/tour-virtuali-elenco.html

4. Muzeum VanGogh, Amsterdam Holandia
Największe muzeum na świecie poświęcone temu wybitnemu malarzowi. Zgromadzonych jest tutaj ponad 200 obrazów mistrza, 500 jego rysunków i 700 listów, oprócz tego w muzeum można podziwiać również obrazy artystów, których van Gogh podziwiał,
 
Rozpocznij spacer -> https://artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum?hl=en

5. Kopalnia Soli w Wieliczce

Kopalnia Soli od 1978 roku wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, to jedna z najpopularniejszych atrakcji w Polsce, odwiedzana co roku przez blisko 1,5 miliona turystów.

Rozpocznij spacer ->
https://www.ai360.pl/panoramy/279