AIRPORT TRANSFER

Follow me!

Polski
2018-08-09
Dokąd we wrześniu na urlop?
Wrzesień to jeden z najlepszych okresów na podróżowanie. Wciąż w wielu krajach jest bardzo ciepło, ale już nie tak upalnie jak w lipcu czy sierpniu. Dodatkowo ceny lotów i hoteli zaczynają spadać, a w najpopularniejszych kierunkach zaczynają maleć kolejki do największych atrakcji.

Dokąd w takim razie warto polecieć na wrześniowy urlop?

Jeżeli nie chcecie wylatywać poza nasz kontynent, polecamy Wam południowe krańce Europy.
Hiszpania, Włochy, czy Grecja to wciąż obszary rozgrzane słońcem i z ciepłą wodą w akwenach. Większość typowo letnich atrakcji typu AquaPark pozostaje otwarte nawet do początku listopada! Kolejki do największych atrakcji jak choćby Akropol w Atenach wciąż są, ale z pewnością znacznie mniejsze niż w wakacyjnym szczycie.


Jeżeli chcielibyście aktywnie spędzić urlop na łonie natury, warto wybrać się np. do Stavanger. Punktem głównym takiej wycieczki może być niesamowite Preikestolen - półka skalna wystająca 604 metry nad Lysefjordem. Tego widoku nie da się opisać, to trzeba samemu zobaczyć, a tzw. sezon letni trwa tutaj do października, więc macie jeszcze trochę czasu.

 
Chcielibyście wybrać się poza kontynent?

Zdecydowanie lepiej wybrać kierunek amerykański lub afrykański niż azjatycki. W Azji w tym okresie pomału dobiega końca sezon monsunowy, jednak pogoda wciąż może być nie najlepsza do podróżowania. Natomiast w Afryce wrzesień jest uważany za szczyt sezonu, pogoda jest wówczas idealna do eksplorowania tego kontynentu, dlatego wielu turystów decyduje się właśnie na wyjazd w tym miesiącu.

Wrzesień to dobry pomysł na odwiedzenie któregoś z krajów Ameryki Północnej. Pogoda w Kanadzie nie jest tak surowa jak wczesną wiosną, a warunki do wspinaczki po górach odpowiednie. W Stanach Zjednoczonych fala upałów powinna już zelżeć i zwiedzanie tego jednego z największych Państw świata, będzie całkiem przyjemne i przy tym mało uciążliwe.